Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Poláci zavírají hranice a ruší veškeré mezinárodní lety.

0 Citovat

tmx napsal(a):

Jinak Francouzi a Britové jsou fakt debilové, pořádat volby a třeba v UK, kde už umírají lidi, stále nechat chodit děti do škol...

Britové je o rok odložili. 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-po...s-51876269

Méně pochopitelná je však jejich zdráhavost omezit hromadné akce. 

"The British government has repeatedly said it does not believe that banning large-scale gatherings and closing schools -- like Italy, France, Germany and Spain have done -- would be effective in preventing the spread of the disease."

https://www.cnn.com/2020/03/13/u...index.html

Francouzi jsou beznadějní i za normálních okolností. Budu se velice rouhat, ale to snad raději v čele státu Babiše, než toho jejich napudrovaného kreténa co si hraje na Napoleona.

0 Citovat

V portu na letisku len jeden letak a to je vsetko.

Obsadenost letu vie - opo cca 50ludi aj s posadku

0 Citovat

baca12 napsal(a):

V portu na letisku len jeden letak a to je vsetko.

Obsadenost letu vie - opo cca 50ludi aj s posadku

Zmizel bych do latinské Ameriky, dokud je čas...

0 Citovat

Najdou se i kladné stránky pandemie:

18:14 Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová upustila pre pandémiu koronavírusu vod svojho tradičného protestu pred švédskym parlamentom.

Namiesto toho z domu vyzvala na mohutné online protesty za záchranu klímy

"V čase krízy meníme svoje správanie a prispôsobujeme sa novým okolnostiam v prospech spoločnosti," napísala na Twitteri a Instagrame.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zmizel bych do latinské Ameriky, dokud je čas...

Neviem ako ostatne krajiny, ale Peru aj Guatemala zakazali lety z Europy.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Neviem ako ostatne krajiny, ale Peru aj Guatemala zakazali lety z Europy.

No, pro baču už může být pozdě...

0 Citovat

Zdrháme. Ani ne před virem, ale před dtastickýmy omezenímy. A evidentně nejsme sami... 


img-20200313-205731.jpg

0 Citovat

Byla tu uváděna možnost  přebukování letů u EZY.  Na jejich stránkách se mi nepodařilo nic najít. Poradí někdo ?? Díky

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Zdrháme. Ani ne před virem, ale před dtastickýmy omezenímy. A evidentně nejsme sami... 


WTF? Si jako myslíte, že to v jiných státech nebude jako u nás?

0 Citovat

Dnes 13.3. jsme meli odletat s Finnairem do Bangkoku. Prebookovali jsem letenky pouze den pred odletem, tedy vcera, na pozdejsi termin. Finnair to na svych strankach nabizi zdarma - pro ty, co kupovali primo u nich. Kupoval jsem ale letenky pres Pelikana, takze jsem se musel obratit na ne. Vyresily to 2 telefonaty a nasel jsem si nahradni termin, ktery jsem dal Pelikanovi k posouzeni. Behem par hodin schvaleno. Takze jsem byl rad, protoze jsem pocital i s horsi variantou. Za schvaleni a prebookovani si vzal Pelikan "servisni poplatek" 1000 Kc na letenku :-)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

V portu na letisku len jeden letak a to je vsetko.

Obsadenost letu vie - opo cca 50ludi aj s posadku


SXF - jeden leták na záchodě

BCN - nic

VIE - nic

PRG - tabule, letáky, stojany s dezinfekcí ( to je snad od začátku a každý se tomu smál, ale tam kde to řádí nejvíc, není nic, žádná informovanost ) 

dnešní let BCN - VIE book 160, c-in  127, obsazenost 58 lidí :) 

0 Citovat

Ukrajina je čistá 😉

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Ukrajina je čistá 😉


Ukrajina od 17. března úplně přeruší letecké spojení s ostatními státy, oznámil podle agentury Interfax-Ukrajina předseda parlamentu Dmytro Razumkov.


Ukrajina na dva týdny zavře hranice pro cizince. Opatření má vejít v platnost za 48 hodin.

0 Citovat

Ukrajina určitě čistá není, jen nemají prokázaný případy, předpokládám, že budou mít pár testů a taky bude případně paráda tam onemocnět, plicních venitlátorů tam budou mít v celé zemi asi tolik jako tady v jednom kraji.

A především je určitě rozumné v tuto chvíli někam cestovat, když to tady uzavírají jedna země za druhou a není jistota, kdy a kam se bude nebo nebude dát dostat...

0 Citovat

Jako nezlob se na mě, ale beze srandy, jet teď na Ukrajinu s jejich zdravotnictvím je na Darwinovu cenu.  Nechceš to protáhnout až do Moldavska třeba? Doufám, že pro vás pak nepoletí vládní speciál. 100x se všude napíše, ať lidi nikam necestují,  lidi na to tak serou, až se musí zavřít hranice a tady někdo bude utíkat před "drastickými opatřeními".

0 Citovat

Pokud si nedělá prdel nebo to není třeba profi řidič a trošku nelakuje, tak je to na okamžitý přesun do cestujdementně a nový král pro rok 2020, mikir ten titul dlouho nedržel...

0 Citovat

eremi, Jarda: +++ podepisuji.... jako co už se musí stát, abychom si na dva týdny odpustili cestovatelské choutky a sedli doma na zadek?? (pokud by tedy Peter skutečně nebyl řidič kamionu, pak se rovnou omlouvám...)

Jinak profesor Prymula je skutečný odborník na epidemiologii (jsem z oboru) a věřím, že ví, co dělá, a věřím, že to umí i bezpečnostní radě vysvětlit....

A Francouzi jsou neponaučitelní, státní správa neskutečná (jako fakt věřte) a dopadne to tam hůř než v Itálii ..... a budu velmi ráda, pokud se mýlím    

0 Citovat

Brouk napsal(a):

Byla tu uváděna možnost  přebukování letů u EZY.  Na jejich stránkách se mi nepodařilo nic najít. Poradí někdo ?? Díky

Normálně ve správě rezervace, nebo i v mobilní apce to je. 

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Ukrajina je čistá 😉


Tak určitě, akorát už dneska hlásili první úmrtí.
0 Citovat

Nuny napsal(a):


Tak určitě, akorát už dneska hlásili první úmrtí.


Jj mají nahlášený 3 případy a z toho dneska 1 zemřel, takže je zcela zřejmý, jak validní ty jejich čísla budou.
0 Citovat

20% všech mrtvých umřelo během posledních 4 dnů a pořád to letí exponencionálně. Mortalita v Itálii se zvýšila na 7,2%. Španělsko dneska 2086 novýc případů a 47 mrtvých. Zvláštní je Německo, kde je mortalita jenom 0,2%. Bude to fičák, ale naštěstí jde na té Číně vidět, že drakonické opatření zabíraj.

0 Citovat

Ty čísla o smrtnosti v tuto chvíli o ničem nevypovídají, nejsou schopni zachytit všechny případy a v té Itálii už ani ty mírný průběhy netestují, takže nezachycují, jsou rádi, že to tam ještě úplně nezkolabovalo. Reálně se smrtnost bude dát vyhodnotit až bude po všem a udělá se serologický průzkum v populaci. Osobně tipuju někde mezi 1-2%.

Jinak jak říkáš, je vidět, že kde zavedli včas přísná opatření, tak ten nárůst je mnohem pozvolnější než tam, kde dělali, že se nic neděje.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

20% všech mrtvých umřelo během posledních 4 dnů a pořád to letí exponencionálně. Mortalita v Itálii se zvýšila na 7,2%. Španělsko dneska 2086 novýc případů a 47 mrtvých. Zvláštní je Německo, kde je mortalita jenom 0,2%. Bude to fičák, ale naštěstí jde na té Číně vidět, že drakonické opatření zabíraj.

Stačí jeden nepozorovaný koroňák a mají to tam znovu ve světle zeleným.

https://youtu.be/3lkIFABZt18?t=160

0 Citovat

[citace="Daniel Reichel"]

Bohužel mi stále nikdo z vlády nepředložil čísla pro srovnání chřipky a koronaviru. Čím se mám tedy řídit, když odborníci taky neví? Teď zavíráme hranice, kdyby přišla ebola, tak se budeme střílet? Nerozumím tomu a jsem zmaten tím, jak málo informací je mi jako občanovi podáváno.


Bohuzel ,zasatavam stejny nazor ,ale nebudu se tu uz  vyjadrovat   co si o tom vsem myslim ,  potrebuju odletet ve stredu , zvazoval jsem primo Dublin zitra nebo v nedeli   at se vyhnu problemu ale  za ty ceny to risknu radeji ze me jako Ira  pusti    a ze to Ryanair nezrusi  ,,,,a pokud   zrusi  tak snad vymeni  

Samozrejme je risk ze to Britanie nebo Irsko taky  zavrou , ale Ryanair dneska pise  ze ode dneska  az do konce  brezna  je to bez poplatku   jen  rozdil  ceny...

0